Projekti - Arhiv projektov

7. TABOR "SKRITI ZAKLAD" IN NOČ BRANJA

Rimske Toplice, 10. april 2015 – Nadarjeni učenci in učenci, ki imajo radi knjige, so z mentoricama preživeli noč v telovadnici šole.

7. tabor Skriti zaklad, ki je imel letos naziv S knjigami sanjamo prihodnost, se je po pohodu k Aškerčevemu obeležju na Globokem nadaljeval z ogledom predstave Striptiz naše razredničarke v izvedbi KD Tidani Most in z okroglo mizo ter predstavitvijo poklica novinar/producent.

Učenci so se pogovarjali o poklicih, tudi o sanjskih in spoznavali dela in opravila novinarja in producenta, kar jim je predstavil Matjaž Knez.

Potem pa je nastopila težko pričakovana noč branja, ki je bila tudi letos polna hihitanja, šepetanja, seveda tudi branja. In vmes se je v telovadnico pretihotapil tudi Palček Bralček, ki je povedal sodobno pravljico o muci, ki je skrila copatke.

In potem je počasi vse potihnilo in okrog 1.30 se je zaprla zadnja knjiga in ugasnila je še zadnja lučka.

Milena Suhodolčan                 Veronika Kovačič

29. april 2015