O šoli - Upravljanje šole

Upravljanje šole

Šolo upravljajo svet zavoda, ravnateljica, svet staršev, strokovni organi šole, skupnost učencev.
Svet zavoda je oblikovan v skladu z Zakonom o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in odlokom o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi javnega zavoda OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice.

Strokovni organi šole (od 60. do 64. člena ZOFVI)
Strokovni organi šole so učiteljski zbor, programski učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razrednik in strokovni aktivi.
VODJE ŠSA:
vodja 1. triletja: Klara Trkaj
vodja 2. triletja: Tina Božič
vodja OPB: Estera Krajnc
vodja družboslovnih predmetov: Janja Holcer
vodja naravoslovnih predmetov: Marinka Mesojedec Koritnik
vodja učiteljic tujega jezika angleščine: Karmen Deželak
vodja za slepo učenko: Jasmina Oblak

Oddelčne skupnosti združujejo učence v oddelku. Učenci oddelčne skupnosti volijo dva predstavnika oddelka v skupnost učencev šole. Volitve so tajne.
Skupnost učencev šole povezuje vse oddelčne skupnosti šole. Mentorici šolskega parlamenta sta Špela Mišmaš in Karmen Ulaga.

Svet staršev
Je posvetovalni organ, organiziran za uresničevanje interesov staršev v šoli. Sestavljajo ga predstavniki staršev iz vsakega oddelka matične in podružničnih šol.
Predstavnik sveta staršev: Florjan Klopčič
Namestnik: Boštjan Cigelnjak
Pristojnosti: predlaga oziroma daje soglasje k predlogu ravnatelja o nadstandardnih programih; daje mnenje o letnem delovnem načrtu, poročilih o vzgojno-izobraževalni problematiki in rezultatih ter imenovanju ravnatelja; obravnava pobude in predloge staršev; voli predstavnike v svet zavoda; imenuje člane (predstavnike staršev) za pritožbeno komisijo; imenuje člane (predstavnike staršev) za šolski sklad in upravni odbor šolskega sklada; obravnava predlog Pravil šolskega sklada (Pravila ŠS sprejme upravni odbor ŠS).

Svet zavoda
Svet zavoda ima štiriletni mandat. Sestavljajo ga trije predstavniki ustanovitelja (Janko Rode - namestnik, Janko Cesar, Gregor Ivšek), trije predstavniki staršev (Helena Knez, Dejan Matek, Milan Sevnšek) in pet predstavnikov šole (Katja Mejač - predsednica, Karmen Deželak, Veronika Kovačič, Irena Plahuta in Vesna Stopinšek).
Pristojnosti:
- imenuje ravnatelja;
- sprejema program razvoja, letni delovni načrt in poročilo o njegovi uresničitvi, samoevalvacijsko poročilo;
- odloča o uvedbi nadstandardnih programov;
- obravnava poročila o vzgojno-izobraževalni, prostorski in drugi problematiki;
- imenuje pritožbeno komisijo in predstavnike šole v pritožbeno komisijo;
- ustanovi šolski sklad;
- imenuje člane šolskega sklada in upravnega odbora šolskega sklada.

Ravnatelj
Pristojnosti: pedagoški vodja, poslovodni in posvetovalni organ šole.
Mandat ravnatelja traja 5 let.
Ravnatelj Osnovne šole Antona Aškerca Rimske Toplice je Andrej Podpečan (mandat do 28.2.2023).