Projekti - Arhiv projektov

6. TABOR "SKRITI ZAKLAD" IN NOČ BRANJA

V četrtek, 10.10, in petek, 11.10.2013, je na šoli, na GP pod Stražnikom in v krajevni knjižnici potekal 6. TABOR SKRITI ZAKLAD- PO ZNANJE IN ZABAVO V NARAVO in BEREM IN USTVARJAM.
Učenci so z mentorji na zabaven način raziskovali GP, spoznavali čute in poskušali na plan izbezati gozdnega škrata Trepetiklja. V krajevni knjižnici so si ogledali odlomek filma, pobrskali po knjigah in poslikali nekaj kamnov.
V noči branja pa so v zavetju teme z lučkami prebirali njim ljube knjige. Opolnoči jih je prestrašila Coprnica, ki jim je, kar je v nasprotju z njenim značajem, za miren spanec prebrala pripovedko.
Petek, ki je bil deževen, so učenci preživeli ob filmu Avatar, ustvarjali so v delavnicah in premagovali strah pred deževniki, bosi hodili po gozdnih tleh … v naravoslovni delavnici.
Zaključek tabora je bil slovesen, saj od tega dne poleg ostalih zastav pred šolo visi tudi zastava kulturne šole. Ta naziv si je šola prislužila z uspešnim delovanjem na področju kulture.

Milena Suhodolčan

14. oktober 2013