Projekti - Arhiv projektov

4. TABOR "SKRITI ZAKLAD"

Na šoli Rimske Toplice smo se 6. in 7. oktobra 2011 družili, raziskovali, ustvarjali in brali tako, da smo s sodelavkami Dušanko Klančar, Nušo Ocvirk, Jožico Krajnc Romih in Špelo Mišmaš izvedli 4. TABOR SKRITI ZAKLAD – BRANJE- od noči k dnevu.

Povabili smo učence, ki so po Konceptu dela z nadarjenimi učenci v devetletni osnovni šoli prepoznani kot nadarjeni, v večernem delu pa so se nam pridružili osmo- in devetošolci, ki so želeli doživeti branje drugače.

NOČ BRANJA - OD NOČI K DNEVU

V noči s četrtka na petek ( 6. 10. – 7. 10.) je 38 učencev v okviru 4. TABORA »SKRITI ZAKLAD« ob soju baterijskih svetilk in sveč prebiralo svoje najljubše knjige v telovadnici šole. Vstopnica za sodelovanje je bila prebrana knjiga v tem šolskem letu.

Vse se je začelo že v popoldanskem času, ko so učenci v delavnicah, ki so se odvijale na Aškerčevini, na GUP, na Ruski stezi, v krajevni knjižnici in v šoli, poustvarjali in ustvarjali ob Aškerčevi pesmi Brodnik. Pod vodstvom mentoric so se seznanjali s projekti, ki jih bomo razvijali skozi vse šolsko leto.

V delavnicah je nastalo veliko izdelkov, porodilo se je nešteto idej, ki so jih udeleženci prenašali na sošolce v petkovih delavnicah.

NOČ BRANJA – OD NOČI K DNEVU pa je bil težko pričakovani čas, ki so ga učenci preživeli v družbi prijateljev in knjige. Brali so posamezno, v dvojicah ali skupinsko. Skrivnostnost zatemnjene telovadnice in zlovešče lučke so pripomogle, da je bilo branje še bolj vznemirljivo. Seveda, so nekateri ta čas tudi izkoristili za skrivne pogovore, ki so izzvali hihitanje, ki je ponekod preraslo v vsesplošen smeh. Pa je bilo vseeno, ali pa prav zato, nepozabno. In verjamem, da to ni bila zadnja noč branja na naši šoli.

Za »vzdržljivost« ob nočnem branju so udeleženci prejeli PRIZNANJA.

Utrinki in misli o 4. TABORU, ki so jih zapisali udeleženci.

…. Nekaj nepozabnega, ker še nisem bila nikoli. Ana

Premalo spanja, bilo je mrzlo, … Larisa

Všeč mi je bil pohod ponoči, všeč mi j bilo branje in ne bi nič spremenil. Erik

Zelo všeč so mio bile delavnice in delo v krajevni knjižnici. Rad pa bi imel možnost vpisati se v različne delavnice. Jakob

Všeč mi je bilo, da nas je bilo veliko in smo imeli večje veselje do branja. Delavnice so bile kul, pa tudi nočni sprehod do krajevne knjižnice je bil super. In tudi jutranja telovadba je bila nekaj posebnega, saj smo se sprostili in smo šli veselo v nov dan. Želim si, da bi bilo nočno branje tudi drugo leto! Sara

99% sem zadovoljna. Veliko smo brali, delavnica mi je bila všeč. Kul je bilo, da smo spali v telovadnici, ni mi pa bilo všeč, ker smo morali biti tiho med branjem. Rada bi, da bi noč branja trajala do 2 ponoči. Najbolj mi je bilo zakon, da sem bila s prijatelji.

Všeč mi je bilo, ko smo šli na pohod in ko smo v gozdu srečali Trepetiklja. Najbolj pa mi je bilo všeč, ko smo se pogovarjali o miru. Anže

Bilo mi je všeč, ko smo delali v delavnicah, kjer smo izdelovali čoln in obleko. Nočno branje mi ni bilo všeč, ker bi rad spal. Simon

Vse skupaj ocenim s 100. Bilo je super, ne bi nič spremenila. Nočno branje je bilo mega, samo lahko bi brali še dalj časa. Všeč so mi bile naloge o Trepetiklju. Tudi delavnice niso bile slabe in tudi obisk Aškerčevine. Za naslednjič predlagam branje od noči k jutru. Ivana

Milena Suhodolčan