Projekti - Arhiv projektov

CAP DELAVNICE ZA TRETJEŠOLCE

VARNI, MOČNI, SVOBODNI

Že šesto zapored pripravljamo za učence 3. razredov delavnice CAP programa za preventivo zlorabe otrok. Letos smo jih za tretješolce centralne in podružničnih šol izvedle 3. in 4. aprila. Glavni cilj delavnic je učence opremiti z informacijami in znanjem samozaščitnega ravnanja, da bi se znali zaščititi v zanje ogrožajoči situaciji nasilja, zlorabe.
Učenci so v delavnicah spoznali svoje pravice s stališča CAP programa (biti varen, močen, svoboden), učili so se prepoznavanja situacij, ki so zanje potencialno nevarne, osvojili so štiri osnovne samozaščitne veščine, s pomočjo katerih se bodo znali zaščititi in ozavestili, koga vse lahko prosijo za pomoč v primeru nasilja, zlorabe. Aktivno so se vključevali v igre vlog, preko katerih smo jih predstavile različne situacije nasilja in teoretično znanje prenesli še v prakso. Dopoldne je bilo poučno, zabavno in delavno.

CAP izvajalke: Klara Trkaj, Daniela Babič, Veronika Kovačič

14. avgust 2017