Projekti - Arhiv projektov

ZMAJI MIRU 2016

Tudi v letošnjem šolskem letu smo v okviru iEARN projekta Zmaji miru spuščali zmaje v ponedeljek, 21. 3. 2016, ob 11. uri, na šolskem igrišču. V projektu so sodelovali vsi učenci razredne stopnje in posamezniki s predmetne stopnje, prav tako pa so se nam pridružili z baloni otroci iz vrtca Ostržek Rimske Toplice s svojimi vzgojiteljicami. Zmaje so spuščali tudi učenci na podružničnih šolah Jurklošter in Lažiše.

Projekt Talking Kites Around the World se je začel v Izraelu in je posvečen Januzsu Korczaku, poljskemu zdravniku, pedagogu in pisatelju, ki je bil po rodu Jud. Močno se je zavzemal za pravice otrok. Umrl je skupaj s sirotami, ki so jih Nemci leta 1942 odpeljali v taborišče smrti Treblinka.

Prav v spomin nanj otroci vsako leto izdelujejo zmaje in razmišljajo o pravicah, ki jih imajo.
Omenjeni projekt poudarja vrednote, kot so mir, prijateljstvo, spoštovanje, strpnost in sprejemanje drugačnosti. Svoje misli so nekateri zapisali na zmaje, vsi skupaj pa smo jih razposajeno na oblačen pomladni dan »poslali« v svet.

Koordinatorica projekta: Daniela Babič

27. junij 2016