Projekti - Eko šola - Eko dnevi

EKO DAN 2014

EKO DAN - ŽIVIMO ZDRAVO Z NARAVO ZA ZABAVO

V petek, 11 . 4., smo izvedli že težko pričakovan eko dan. Ta eko dan bi morali izvesti že v soboto, 5. 4., ker pa je deževalo, smo ga morali prestaviti. Učenci smo imeli na izbiro dvanajst različnih delavnic, v katere smo se lahko poljubno vpisali. Eko dan se je pričel ob 8.20 s predavanjem o zdravi prehrani in ekološko pridelani hrani. Na predavanju smo se seznanili s prednostjo samooskrbe, z lokalno pridelano hrano in pomenom uživanja svežega sadja in zelenjave. Pa predavanju smo se učenci razdelili v že prej določene delavnice, ki so se odvijale predvsem v okolici šole. V prvi delavnici so učenci pobirali star papir v kraju. Pobirali so ga za humanitarne namene. Pri drugi dejavnosti so si učenci nadeli rokavice, vzeli vrečke za smeti in odšli čistit okolico. Nekaterim pa se je zdela zanimiva delavnica, v kateri so urejali park prijateljstva in čutno pot. Park prijateljstva je skupina drugih učencev uredila s klopcami, na katerih se bomo družili in pogovarjali. Odločili smo se tudi za oblikovanje šolskega parka, v katerem smo poslikali šolsko barako in naredili drevesne tatuje. Nekateri pa so prenovili in polepšali izgled vremenske hišice in se pripravljali na projekt Evropsko vas z izdelavo klobase. Pri sedmi dejavnosti so se učenci lotili priprave nove grede za zelišča in izdelali nove tablice z imeni posameznih zelišč ter obnovili stare. Pripravili so tudi zeliščne namaze in sejali sončnice. V gozd smo starejši učenci skupaj z najmlajšimi odšli po Trepetikljevi gozdni učni poti. Seznanili smo se o pomenu turizma v domačem kraju in uživali na pohodu. Tisti, ki uživajo v vrtnarjenju, so odšli na šolski vrt, ga uredili in posejali rastline ter se učili o naravi. Najboljši tekmovalci eko kviza so se odpravili na državno tekmovanje v Ajdovščino in se po svojih najboljših močeh potrudili pokazati svoje znanje o naravi. Novinarji smo poskrbeli za anketiranje in fotografiranje učencev ter izdelavo filma vseh delavnic današnjega dne.

Zadovoljni z dnem in končnimi izdelki naših delavnic smo vsi polni lepih vtisov odšli domov in uživali v preostanku dne.

UTRINKI Z DELAVNIC

05. maj 2014