Projekti - Arhiv projektov

TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

Tudi letos smo se na šoli odločili, da sodelujemo v projektu Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije.

Pod geslom Potuj z jezikom smo pripravili turistično-raziskovalno nalogo z naslovom Pr' Močn'k, kjer smo obujali kulinarično preteklost in narečje našega okolja.

V torek, 19.3.2013, se je v celjskem Mercator-centru odvijala že 27. predstavitev projektov Turizmu pomaga lastna glava.

Učenke in učenci, ki so sodelovali pri projektu so bili tisti dan ves čas na nogah, Na stojnici je so rezali različne vrste potic in kruha, pekli piškote in barvali pirhe. Stojnica je bila ves čas dobro obiskovana, zakar so skrbeli "ta leteči", ki so se s pladnji dobrot spretno sukali med obiskovalci. Nekateri so bili nad jedmi tako navdušeni, da so želeli recepte ali pa malo večji kos za domov.

Na stojnici so se učenke in učenci predstavili tudi s kratkim skečem.

Ko je ura odbila šesto popoldan je napošil čas za rezultate. Naša naloga in stojnica sta bili nagrajeni s srebrnim priznanjem.

Barbari Oblak, Martini Omerzu, Urbanu Mekšetu iz 9.a,

Dariji Ožek, Jerneju Skerbišu, Špeli Črešnovar, Mihaeli Cigole, Tadeju Pušniku iz 9.b in

Gašperju Mekšetu iz 7.b pa gre zahvala za požrtvovalnost in veliko dobre volje, da je projekt uspel.

Mentorica Jasmina Oblak

25. marec 2013