Podružnične šole - Sedraž - Novice

ZAKLJUČEK AKCIJE ZBIRANJA ODPADNE ELEKTRIČNE IN ELEKTRONSKE OPREME

Projekt »Eka šolo kot način življenja« naša šola živi že od leta 2002, ko smo podpisali eko listino. Skozi pretekla leta smo znotraj Eko šole izvedli številne projekte, dejavnosti  in akcije, med katere sodi tudi ozaveščevalna akcija »NI DEBATE – V GORENJE SUROVINO DAJTE STARE APARATE!

Ozaveščevalno-zbiralna nagradna akcija letos ni potekala na območju naše regije, vendar smo se kljub temu odločili, da v sodelovanju s podjetjem Zeos d.o.o. Ljubljana na šoli izvedeno zbiralno akcijo in tako pokažemo svojo odgovornost do okolja.
Akcija je potekala 14 dnina matični šoli in podružničnih šolah Jurklošter, Sedraž in Zidani Most. Manjšo odpadno opremo so učenci ali starši lahko prinesli v šolo in jo oddali v zabojnik, velike gospodinjske aparate pa so lahko dostavili zadnji dan akcije pred matično šolo.

Akcija nam je odlično uspela, saj smo skupaj zbrali 974 kosov odpadne opreme!

Zbrali smo:
- 8 kosov velikih gospodinjskih aparatov
53 kosov televizorjev in monitorjev
123 kosov malih gospodinjskih aparatov
195 kosov drobnih aparatov
45 kom sijalk
550 kom baterij.

Hvala vsem, ki ste na kakršen koli način pristopili k našim akcijam in s tem pokazali svojo odgovornost do okolja in svojo humanitarno plat.

Vodja dejavnosti Karmen Deželak

16. december 2019