LEGO DELAVNICE

1. RAZISKOVALNA BRIHTA

TEHNIČNI NADOBUDNEŽI OD 1. DO 4. RAZREDA

Otroci so predvsem raziskovalno usmerjeni. Raziskovalna brihta spoznava svet mehanike in programiranja. Saj veste, da polža ne srečamo le na vrtu, kjer lačen lump nagaja mami. Polž je pomemben mehanizem v večini gradbenih strojev. Ali ste vedeli, da ga srečamo tudi v dvigalu. Brihtna buča ga strokovno poimenuje polžast prenos. Otroci torej ob podpori mentorja gradijo robote in spoznavajo svet mehanike in delovanje napav ter strojev. Mehaniki sledi programiranje v grafičem programskem jeziku. Z uporabo osnovnih senzorjev (zaznnavaje predmetov v okolici in položaja v prostoru), programskih zank in "pošiljanja pisem" (spremenljivk) otroci robote oživijo. Ti nas popeljejo v svet robotike, industrije, mobilnosti, ekologije, živali in filma ... Na delavnicah ne manjka izzivov, labirintov, roboborb in hitrostnih preizkusov.

Pridobljene kompetence: praktično delo, raziskovanje, učenje na napakah, osnove mehanike in programiranja, spoznavanje delovanja sveta&odkrivanje različnih področij
Glavno orodje: Lego WeDo 2.0 robotski seti

Prijave sprejemamo na: