22. apr 2018
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske Toplice

Knjižnica

Šolska knjižnica deluje na centralni in vseh štirih podružničnih šolah. Učencem je za izposojo in iskanje podatkov/virov za potrebe pouka ter učenja na razpolago bogato knjižno in neknjižno gradivo. Poleg izposoje, ki je mogoča pred poukom, med poukom in po njem, lahko učenci v čitalnici prebirajo gradiva, se pripravljajo na projektne naloge in iščejo informacije iz različnih medijev. Uporabljajo lahko tudi računalniško učilnico, ki je povezana s knjižnico. Knjižničarke Irena Mlakar (vodja), Mateja Hriberšek, Janja Holcer, Karmen Ulaga nudijo učencem bibliopedagoške ure, pomoč in svetovanje pri izbiri knjižnega in neknjižnega gradiva. Knjižnica na matični šoli je v novih prostorih, je prostorna, bogato založena in prijazna učencem. Izposoja knjig v knjižnici poteka skladno z urnikom in pravili šolske knjižnice.

Telefon: 03 733 82 33
Knjižničarji: Irena Mlakar (vodja), Mateja Hriberšek, Janja Holcer, Karmen Ulaga

COBISS- Kooperativni online bibliografski sistem in servisi

OŠ ANTONA AŠKERCA RIMSKE TOPLICE