24. sep 2017
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske Toplice

Eko listina

6. junij 2002  je bil za nas pomemben dan, saj smo podpisali EKO listino.

Dan je potekal živahno. Nekaj pohodnikov se je podalo na Aškerčevo pot od Zidanega Mosta do Aškerčevine, spet drugi pa so ponovno prehodili gozdno učno pot. Nekateri učenci so organizirali prikaze dejavnosti EKO šole in pripravili razstavo izdelkov. To je bil tudi dan odprtih vrat, saj so bili na ogled šole povabljeni krajani.

Kulturna prireditev se je pričela ob 10.30 v telovadnici šole. V programu sta voditeljici, vodni kapljici, predstavili vseh sedem korakov, ki smo jih kot EKO šola prehodili, obiskovalce pa je navdušila igrica »Zaljubljena kanta« in pesem o deželi Smetariji.

Vrh prireditve je bil slavnostni podpis EKO listine, ki je bila potrditev našega dela, hkrati pa obveznost, da bomo delali dobro in uspešno še naprej.

Prireditve se je, poleg vseh učencev in številnih krajanov, udeležil tudi župan občine Laško g. Jože Rajh.

eko koordinatorica Zdenka Juteršek

OŠ ANTONA AŠKERCA RIMSKE TOPLICE