SREČANJE MLADIH LIKOVNIKOV IN NJIHOVIH MENTORJEV

V ponedeljek, 20. maja 2024  bo na OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice, v sklopu UNESCO projekta,  potekalo likovno srečanje z naslovom Likovniki na AART. Srečanje je namenjeno mladim likovnikom in njihovim mentorjem – likovnim pedagogom. Dogodek je organiziran v sodelovanju z JSKD Laško ter Pedagoško fakulteto v Mariboru – z oddelkom za likovno umetnost. Naša šola bo gostila učence in mentorje iz osemnajstih osnovnih šol ter z dvema učenkama sodelovala tudi sama. Na likovnem srečanju bo 38 učencev iz tretje triade, v dopoldanskem času slikalo na temo Svet za mlade – Moj, tvoj, najin svet. Za likovne pedagoge  bo med tem organizirana delavnica z likovnim pedagogom Silvom Lavtižarjem ter ogled znamenitosti Rimskih Toplic. Ob koncu srečanja sledi ogled nastalih likovnih del s podelitvijo priznanj.

V četrtek, 6. junija bo v sklopu istoimenskega literarnega natečaja, ki ga je razpisal JSKD OE Laško, potekala otvoritev razstave nastalih likovnih del. Dogodek se bo odvil v knjižnici Rimske Toplice ob 18.00 uri.

Vodja likovnega srečanja: Nina Tuš

17. maj 2024