UMETNIŠKA EKSKURZIJA PTUJ

V torek, 6. februarja, so se učenci izbirnih predmetov Likovno snovanje, Glasbena dela in Ansambelska igra, skupaj z mentorji in spremljevalci odpravili na umetniško ekskurzijo v mesto Ptuj.
Na Ptujskem gradu smo si izmenično ogledali zbirke glasbil, baročne umetnosti in pustnih mask ter se udeležili dveh delavnic: Pozlata ter izdelava glasbila. Sprehodili smo se po mestu Ptuj ter obiskali Miheličevo galerijo, kjer je potekala razstava Slikarske metamorfoze, slikarja Jožeta Foltinija. Ogledali smo si tudi razstavo Galerije mesta Ptuj, ki se imenuje Struktura iluzije. Ogled razstave je prijazno vodil umetnik in pedagog  Dušan Fišer. Sledil je še ogled razstave priznanega fotografa in Prešernovega nagrajenca Stojana Kerblerja, ki nam je odprla pogled v preteklost na črno-belih fotografijah.

Organizatorka ekskurzije: Nina Tuš

16. februar 2024