TEHNIŠKI DAN

Obisk Tehniškega muzeja Slovenije v Bistri.

V torek, 11.10. 2022, smo z učenci 8 razredov obiskali Tehniški muzej Slovenije, ki se nahaja v nekdanjem kartuzijanskem samostanu v Bistri. Skozi vodeni ogled muzejskih stalnih razstav, kot so  npr: Razvoj cestnega prometa na Slovenskem - Naš mali avto, Parni batni delovni stroji, Pomen gozdarstva za trajnostni razvoj, Razvoj lesarstva in z njim povezanih obrtnih dejavnosti na Slovenskem (kolarstvo, sodarstvo, mizarstvo, tesarstvo, suha roba, splavarstvo, žage, ipd.), ogled Slovenskega lovskega muzeja z zelo zanimivo zbirko naših gozdnih živali, muzejsko zbirko razvoja športa  pri nas v zadnjih sto letih ipd. V drugem delu pa smo se lahko udeležili dveh delavnic na temo senzorične prepoznave vonjev in okusov raznih jedi in delavnice na temo priprave in peke več vrst kruha, pa tudi peciva. Le-te smo lahko tudi degustirali. Bilo je slastno. Ti delavnici so organizirali dijaki in zaposleni v Biotehničnem izobraževalnem centru iz Ljubljane. Res je bilo to prijetno in vsebinsko zelo zanimivo druženje in tudi zato se nam je obisk v TMS vse prehitro zaključil.

Dejan Petek, vodja TD

01. november 2022