TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Vseslovenski  projekt Tradicionalni slovenski zajtrk organizira Ministrstvo za kmetijstvo in okolje RS v sodelovanju z drugimi ministrstvi, zavodi in organizacijami. Izvajamo ga vsak tretji petek v novembru, ko obeležujemo dan slovenske hrane. Nastal je na pobudo Čebelarske zveze Slovenije, saj so čebelarji želeli, da bi bil med slovenskih čebelarjev vsaj en dan na leto zajtrk slovenskim šolarjem.

Namen projekta je:
- izobraževati, obveščati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad,
- poudariti pomen in prednost lokalno pridelanih živil slovenskega izvora,
- poudariti pomen kmetijske dejavnosti za okolje,
- poudariti pomen čebelarstva za kmetijsko pridelavo,
- splošno ozaveščanje učencev o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

V petek, 19. novembra bomo učencem naše šole za zajtrk postregli lokalno pridelana jabolka, med, mleko, maslo in pirin kruh. Zajtrk bomo postregli prvo šolsko uro.

Del sredstev za izvedbo tradicionalnega slovenskega zajtrka bo zagotovilo Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

19. november 2021

<< Nazaj    Preglej vse aktualne novice