ODLOK O ZAČASNIH UKREPIH

Spoštovani učenci in starši!

Vlada je včeraj spremenila Odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-COV-2. Po novem velja, da je uporaba zaščitnih mask za učence od 6. do 9. razreda osnovne šole v vseh razredih obvezna. Za učence od 1. do vključno 5. razreda ostaja obvezna uporaba mask izven matičnega razreda. Okrožnica MIZŠ, pa še dodaja, da je priporočljiva uporaba mask v razredih tudi za učence od 1. do 5. razreda (prostovoljno).
www.uradni-list.si/_pdf/2021/Ur/u2021030.pdf
(Uradni list, 4.3.2021, stran 2052)

Spoštovani starši, prosim vas, da se o nošenju mask pogovorite z vašim otrokom, tudi na šolskem prevozu. Vsi si želimo, da bi se tudi v prihodnje izvajal pouk v šoli in si zaradi tega skupaj prizadevamo zmanjšati tveganja za okužbo. K temu nas zavezujejo tudi sprejeti odloki vlade RS.

Lep pozdrav,
Andrej Podpečan, ravnatelj