Mednarodni dan boja proti otroškemu raku - 15. februar

Društvo Junaki 3. nadstropja - društvo staršev otrok, zdravljenih na hematoonkološkem oddelku, vsako leto 15. februarja obeležuje mednarodni dan boja proti otroškemu raku.
V duhu ozaveščanja nas vabijo, da si na ta dan pripnemo zlato pentljo – se jim pridružimo pri opominjanju, da je rak prisoten tudi pri otrocih.
Zlata pentlja je namreč simbol - za vse junake
- otroke in mladostnike, ki se pogumno spopadajo z rakom,
- vse, ki so premagali otroškega raka,
-  družine, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubile otroka,
-  zdravstveno osebje in prostovoljce, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku.

Društvo je v ta namen posnelo film v katerem oboleli in ozdravljeni otroci ter mladostniki predstavijo bolezen. Starši, vabljeni, da si z otroki ogledate film in se o njegovi vsebini pogovorite z njimi. Film je dosegljiv na povezavi

12. februar 2021