OBVESTILO O VKLJUČENOSTI ŠOLE V RAZISKAVO FILOZOFSKE FAKULTETE UNIVERZE V LJUBLJANI

Pozdravljeni, spoštovani starši.

Obveščam vas, da se je naša šola pridružila raziskavi na temo »Psihosocialni odnosi učencev pred in med šolanjem na daljavo v povezavi z njihovim psihičnim  (socialnim) blagostanjem  in kognitivnim funkcioniranjem«, ki poteka na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, pod vodstvom prof. dr. Sonje Pečjak.

Namen je ugotoviti, kaj večtedenska odsotnost učencev iz šol pri šolanju na daljavo pomeni za psihosocialne odnose učencev z učitelji in sošolci.

Vključeni so učenci tretjega triletja in učitelji, ki jih poučujejo tako, da izpolnijo vprašalnike v e obliki. Sodeluje 21 osnovnih šol. Anketiranje je anonimno.

Dobljene ugotovitve bodo raziskovalcem v pomoč pri oblikovanju programov pomoči. Učenci 7., 8. in 9.razreda bodo ankete izpolnjevali individualno na videokonferenčni uri v januarju.

Lep pozdrav,

Andrej Podpečan, ravnatelj