ŠPORTNI DAN - POHOD

Na Kopitnik so se odpravili učenci 8. in 9. razreda. Začetek poti na Kopitnik je bil ob 8:25 na šolskem igrišču, kjer so učenci prejeli še zadnje informacije glede pohoda. Za pot vzpona je bila izbrana trasa pod Borovkami, ki se je nadaljevala po dolini Ogeškega potoka. Na poti smo se spoznali s pravili obnašanja v naravnem okolju, izbiri nam primernega tempa in terena, načinom hoje pri vzponu, primerno hidracijo med potjo, drevesnimi vrstami... Ob 10:05 smo prišli do Koče na Kopitniku, kjer so se učenci okrepčali, ter si odpočili in se pripravili za sestop. Učenci, ki so prekipevali od energije in niso želeli počivati (13) so se v spremstvu treh učiteljev v času počitka odpravili na vrh Kopitnika, in uživali v razgledu. Ob 11.40 uri smo se odpravili proti Rimskim Toplicam po poti na Lurd. Pri sestopu smo se spoznali s pravilnim načinom hoje pri sestopanju. Ob 13:10 smo prišli pred šolo, in tako zaključili pohod.

Vodja dneva dejavnosti
Franc Unuk in Matej Senica