POVEZANI Z GLASBO - KORONA PROJEKT

Šolski band   AART iz  OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice,  se je v začetku marca intenzivno začel pripravljati na Vseslovensko srečanje šolskih glasbenih skupin, toda zaradi nastale situacije, se je ta projekt nekako končal. Ostali smo vsak na svojem domu. V aprilu pa se je porodila ideja, da projekt vseeno izpeljemo do konca in sicer na daljavo.

Vsak član banda  je  z mobilnim telefonom posnel svoj inštrumentalni  del, k sodelovanju pa sem povabila še člane MPZ Žarek.  Skupaj  so posneli pesem Tam, kjer sem doma. Še en posnetek Milion reasons, pa je izvedel samo band AART.  Da so vsi zveneli usklajeno, je poskrbel učitelj Blaž Guzej, ki je v zadnjih mesecih že sodeloval z bandom AART in  je  na eni od zadnjih vaj  z njimi posnel matrico, ob kateri so nastajali video posnetki učencev. Za montažo in video produkcijo  je poskrbela učiteljica Jasmina Oblak.

Ponovno smo dokazali, da je glasba brez mejna. Z njo smo se kljub pandemiji   povezali  na daljavo in  naredili skupni izdelek. Če se ne bi znašli v takšni situaciji, verjetno ta projekt še nekaj časa ne bi zaživel v takšni obliki.

Mentorica Alenka Štigl

TAM, KJER SEM DOMA