Nagovor predsednika sveta staršev

Spoštovani učenci, cenjeni starši!

Dovolite mi, da se v tem obdobju, ki pomeni za vse nas nekaj posebnega, vključim tudi jaz in vam namenim par vzpodbudnih besed. V deželi se prebuja zgodnja pomlad, vse brsti in komaj čaka, da zacveti v vsej svoji lepoti. A žal je s pomladjo v deželo prišel tudi virus, ki je poskrbel, da nič več ni tako kot je bilo. Med ostalim so se morala zapreti tudi šolska vrata in utihnil je šolski zvonec. A to ne pomeni, da je prišel čas počitnic, temveč novo obdobje na katerega se moramo vsi, tako otroci, starši kot učitelji nekako prilagoditi v vsesplošno korist.

Sprejeti moramo navodila in spoštovati trud državnih institucij in šolskega sistema. V teh dneh, ko se vse nekako umirja, mnogo ljudi dela na robu svojih zmogljivosti. Mnogo truda pa ogromno pedagoških delavcev te dni vlaga tudi v novo obliko izobraževalnega sistema, ki ga želijo vzpostaviti v prihodnjih dneh. Zato spoštovani učenci, vaša temeljna naloga je, da se učite, naloga nas staršev pa, da vzgajamo. Pošteno in prav je, da se vsi skupaj v dani situaciji poenotimo, stopimo skupaj, se vedemo družbeno odgovorno in vsak po svojih najboljših močeh pripomoremo k umiritvi razmer in izboljšanju situacije.

Slovenci znamo v težkih trenutkih stopiti skupaj, si pomagati in bodriti drug drugega. Zato želim in verjamem, da nam tudi tokrat uspe, ko smo zopet na preizkušnji. Ta plemenitost, ki se razvije v takih situacijah, naj spremlja slovenski rod in naj v njem tudi ostane.

Spoštovani učenci in starši, vse dobro vam želim, ostanite zdravi, skrbite zase, vedite se odgovorno ter pomagajte drug drugemu po svojih zmožnostih.

V upanju in želji po nekem normalnem življenju, kjer bo marsikaj drugače kot je bilo, vas lepo pozdravljam.

Florjan Klopčič, predsednik sveta staršev

KLANČAR Dušanka