EVROPSKA VAS - ISLANDIJA

Tudi letošnje leto smo posvetili spoznavanju ene izmed Evropskih držav, in sicer Islandiji. Ugotovili smo, da je izredno zanimiva, razgibana in edinstvena država. Na tako majhnem koščku sveta se prepletajo vse mogoče zanimivosti in raznolikosti.

Učenci naše šole so bili aktivno vključeni v spoznavanje in izdelovanje izdelkov na to temo. Izdelovali smo ribice, svetilnike, tipične islandske hiške, vikinške meče in ščite, vulkane, ledenike, palčke, zastave, izdelali plakate z značilnostmi in še veliko drugega. V času podaljšanega bivanja smo na PŠ Sedraž pekli čokoladno-cimetove rolice in jih nato postregli na prireditvi v Celju. Prireditev je potekala v sredo, 8. maja na Glavnem trgu. Našo stojnico je popestrila islandska kobila Glodis, ki je poskrbela, da je bila naša stojnica zelo obiskana. Učenci PŠ Sedraž so se pod okriljem mentorice Ane Mavrin predstavili s tradicionalnim islandskim plesom in poskrbeli za popoln zaključek dneva.

Vsi sodelujoči se strinjamo, da bi nekega dne rade volje obiskali ta severni biser.

Patricija Jazbec, koordinatorica projekta

13. maj 2019