VOŠČILO SLOVENSKE VOJSKE

Že od leta 2011  izdelujemo in napišemo voščilnice, ki so namenjene vsem, ki so zaposleni v Slovenski vojski. V okviru projekta iEARN smo spoznali, da je mir vrednota in da se je za mir treba potruditi. V dnevnih novicah smo zasledili, kje vse divja vojna in kaj to pomeni za otroke. Na uradni strani SV smo zasledili, da naši vojaki na mirovnih misijah ne spregledajo otrok; odstopijo jim pisala, sladkarije in razne napitke. Začutili smo hvaležnost, da so predani in srčni, tudi kadar to ni nikjer zabeleženo. Svoje spoštovanje izražamo z novoletnimi voščili, ki so postala že stalnica. Vsako leto nas razveseli tudi njihov odgovor.
Letos nas je razveselilo pismo, ki je prišlo z Generalštaba Slovenske vojske. Napisala nam ga je Generalmajorka Alenka Ermenc, načelnica Generalštaba Slovenske vojske. Učencem in kolektivu se je zahvalila za novoletna voščila in darila. Objavili so jih tudi na svoji FB strani 28.12. 2018. V imenu SV nam je zaželela  veselo, navihano in prijazno leto 2019. Pismo in voščilo nas je zelo razveselilo. Ponosni in hvaležni smo, da si je vzela čas za nas. SV smo hvaležni, za vse dobro opravljeno delo, pa čeprav vsega ne vidimo!

Vodja projekta Nuša Ocvirk

VOŠČILO SLOVENSKE VOJSKE