PROJEKT SIMBIOZ@ ŠOLA

Računalniške delavnice
Projekt Simbioz@ je v letošnjem šolskem letu potekel od ponedeljka 19.11  do petka 23. 11. 2018.
Računalniške delavnice so potekale v  računalniški učilnici.
Prostovoljci so bili v tem šolskem letu osmošolci, devetošolci in naš srednješolec Gašper Stupan, ki vsako leto rad priskoči na pomoč in vodi delavnice:
1. Sara Cigelnjak
2. Blatnik Ines
3. Cvetković Neža
4. Knez Majda Ina
5. Gorišek Andraž
6. Kandolf Klemen
7. Patrik Rudnik
8. Tim Jelenc
9. Kaja Kajtna
10. Laura Mlakar

Udeleženci programa pa so bili:
1. Slavica Aškerc
2. Marjan Zorec
3. Milena Zorec
4. Magda Mejač
5. Slavka Župančič
6. Kramer Štefka
7. Majda Kopina
8. Nevenka Golob
9. Marjana Korošec
10. Dragica Tržan

V šolskem letu 2018/2019 so osmošolci in  devetošolci so pod vodstvom mentorice Katje Mejač  udeležencem najprej predstavil računalniške komponente, nato pa je vsak dobil svojega »pomočnika«, s katerim je spoznaval Word in se učil varne rabe interneta. Na monitorjih je bilo videti  lahko  najrazličnejše spletne strani; vremenske napovedi, hotelske storitve turističnih agencij, spletne strani različnih radijskih in televizijskih hiš, najbolj pogumni pa bodo po novem dosegljivi preko elektronske pošte in Facebook profila.

Naučili smo se tudi kako delamo s pametnimi telefoni, kako shranimo slike na ključek in še mnogo drugih koristnih stvari. Naučili smo se naročanja različnih stvari preko spleta (naročanje slik, oblačil,……)

V letošnjem letu se nam je ponovno  pridružil tudi bivši učenec Gašper Stupan, ki je sedaj že srednješolec. Z veseljem je udeležencem predstavil veliko različnih stvari. Projekt je bil med udeleženci zelo lepo sprejet, bili so zelo navdušeni in hvaležni za vso novo znanje, ki so ga pridobili v tem tednu. Sami so povedali in si zaželeli, da se vidimo tudi v naslednjem šolskem letu.

Mentorica Katja Mejač

03. januar 2019